COURSES 2020/2021

The enrolment for the new school year 2020/2021 has started! Join our team! You can choose from several different educational pathways suitable for your age, level of advancement and aim. We teach English, German, Spanish, French, Italian, Russian, and many other foreign languages.

SUMMER HOLIDAY 2020

We have got something special for you; intensive summer holiday courses with 50% discount! Participating in one of them, you will quickly and effectively learn a new language or you will master already acquired skills. You can also prepare for your Matura exam or any other international exams, including Cambridge English qualifications.

CAMBRIDGE CERTIFICATES

Cambridge English Certificates prove your knowledge of English and your linguistic abilities. They give you an opportunity to reach for ambitious goals in life. We will successfully prepare you for those worldwide recognized
qualifications.

newCOSMOPOLITAN
Welcome at newCosmopolitan

Language School in Opole

Our language school has nearly 20 years of experience. Every year more than 500 students learn with us. We have an idea of how to educate any type of student; from kids to adults, from beginners to advanced learners.
All you have to do is choose one course among the whole variety of which we provide. The course that fits your needs and expectations.
We are located in the city centre, thanks to which it is easy to reach our school from every place in Opole and its
close neighbourhood.

Foreign world languages study concept background - stack of dictionaries isolated on white background
newcosmopolitan szkoła języków obcych opole
newCOSMOPOLITAN – Foreign Languages Centre

Learn more about our language school

 1. It is worth choosing us

  Gwarantujemy satysfakcję i radość z nauki języków obcych, a przy tym wymierne korzyści – już po roku nauki w naszej szkole będziesz widział wyraźne postępy. W kolejnych latach zdobędziesz wiedzę i umiejętności, pozwalające na swobodne posługiwanie się językiem, którego się uczysz.

  Możesz uczestniczyć w kursie języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego i rosyjskiego. Na specjalne życzenie organizujemy również kursy innych języków obcych, np. włoskiego czy arabskiego, a także coraz częściej poszukiwany przez obcokrajowców – kurs języka polskiego dla cudzoziemców. Uczymy też języków wschodu – arabskiego, japońskiego i chińskiego!

  W naszej szkole znajdziesz kurs odpowiadający Twoim indywidualnym potrzebom i oczekiwaniom, a przy tym dobrany odpowiednio do poziomu znajomości wybranego języka obcego oraz dopasowany do wieku.

  Szkoła języków obcych w Opolu ma w swojej ofercie zarówno kursy dla przedszkolaków, dzieci w wieku szkolnym i młodzieży, jak i kursy dla studentów oraz osób dorosłych, a także szkolenia językowe dla firm i instytucji, na wszystkich poziomach zaawansowania i o różnym profilu. Są wśród nich kursy dla początkujących i osób z wysoką znajomością języka, przygotowujących się do międzynarodowych certyfikatów oraz specjalistyczne szkolenia z języka biznesu.

  Na każdym z poszczególnych kursów stosujemy zróżnicowane i starannie dobrane metody oraz techniki nauczania, adekwatne do wieku, ale także do celu szkolenia i wybranego języka obcego. Dbamy o to, by nasi słuchacze stale “zanurzali” się w języku, który poznają.Dlatego na zajęciach nie używamy języka polskiego. Dzięki temu, z lekcji na lekcję, wszyscy kursanci podnoszą swoje kompetencje, przełamują tzw. „blokadę językową” i otwierają się na świat.

  Zawsze też możesz liczyć na wsparcie i pomoc swojego lektora, który chętnie wytłumaczy Ci trudniejszą kwestię, podpowie jak rozwijać swoje umiejętności pomiędzy zajęciami, wskaże odpowiednią lekturę, czy prześle dodatkowe ćwiczenia.

 2. CEFR levels of advancement according to the Council of Europe

  Poziomy nauczania w naszej szkole, zgodne są ze skalą CEFR - Europejski Systemem Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy (Common European Framework of Reference for Languages) i pozwalają na sukcesywne podnoszenie umiejętności językowych naszych słuchaczy. Dzięki obowiązującemu w szkole, spójnemu systemowi nauczania, możesz kontynuować naukę z roku na rok, osiągając coraz wyższe poziomy zaawansowania językowego.

 3. Teachers

  Powstaliśmy po to, by zaoferować wszystkim Klientom – tym nowym i tym, z którymi znamy się od lat, wyjątkową jakość nauczania. Nasi lektorzy znają kody języków obcych, dzięki którym wprowadzą Cię w świat komunikacji z ludźmi pochodzącymi z różnych stron kuli ziemskiej. Jak wiadomo – dobry lektor to więcej niż połowa sukcesu, dlatego współpracujemy wyłącznie z najlepszymi specjalistami, tworzącymi zespół ambitnych, kreatywnych i przesympatycznych ludzi.

  Są wśród nich zarówno lektorzy polscy, jak i anglojęzyczni native-speakers. Znaczna część zespołu naszych lektorów posiada licencje egzaminatorów, prestiżowych międzynarodowych ośrodków egzaminacyjnych, takich jak British Council i Goethe Institut.

  Każde zajęcia są zawsze starannie przemyślane i przygotowane – lektor wie, że odpowiednio dobrane formy pracy i ćwiczenia, decydują o umiejętnościach językowych Słuchaczy. Ciekawa tematyka lekcji i miła atmosfera zajęć, rozładowują stres związany z przełamaniem bariery językowej.

  Lektorzy potrafią zachęcić Słuchaczy do intensywnej nauki języka. Mają też wypracowane i sprawdzone sposoby systematycznego oceniania poczynionych przez nich postępów w nauce. Bieżące powtórki, testy i sprawdziany, nagradzane są często najwyższymi notami, pochwałami i drobnymi upominkami.

  Metodycy wspierają naszych lektorów ich w codziennej pracy – udzielają pomocy, porad i wskazówek do prowadzonych przez nich zajęć, w zakresie umiejętnego stosowania odpowiednich metod i technik nauczania. Wszystko po to, by Słuchacze odczuwali satysfakcję i wyraźną korzyść z oferowanych przez nas kursów. Do zadań metodyków należy również kontrola realizacji programu nauczania, założonego dla danego kursu i badanie skuteczności oraz efektywności prowadzonych zajęć.

 4. Methods of teaching

  Mamy w swojej ofercie zarówno kursy dla przedszkolaków, dzieci w wieku szkolnym i młodzieży, jak i kursy dla studentów oraz osób dorosłych, a także szkolenia językowe dla firm i instytucji, na wszystkich poziomach zaawansowania i o różnym profilu. Są wśród nich kursy dla początkujących i osób z wysoką znajomością języka, przygotowujących się do międzynarodowych certyfikatów oraz specjalistyczne szkolenia z języka biznesu.

  Dla każdego z kursów stosujemy różne metody i techniki nauczania, dopasowane przede wszystkim do wieku naszych kursantów, poziomu zaawansowania, ale także do wybranego języka obcego i celu szkolenia.

  Inaczej uczymy dzieci, inaczej młodzież, a jeszcze inaczej studentów i dorosłych. “Szyjąc” programy nauczania dla kursów standardowych, zakładamy stosowanie zupełnie innych technik nauczania, niż w przypadku kursów przygotowujących do międzynarodowych certyfikatów językowych, czy kursów o zabarwieniu biznesowym.

  Szkoła języków obcych w Opolu NewCosmopolitan dba o to, by nasi słuchacze stale “zanurzali” się w języku, który poznają. Dlatego na zajęciach nie używamy języka polskiego. Dzięki temu, z lekcji na lekcję, wszyscy kursanci podnoszą swoje kompetencje, przełamują tzw. „blokadę językową” i otwierają się na świat.

 5. Satisfaction guaranteed

  Przed zapisem do szkoły, będziesz mógł nieodpłatnie sprawdzić swój aktualny poziom znajomości języka, rozwiązując test diagnostyczny i uczestnicząc w rozmowie kwalifikacyjnej, co pozwoli na indywidualne dobranie odpowiedniej dla Ciebie grupy kursowej. Możesz także dodatkowo skorzystać z bezpłatnej lekcji próbnej – zobaczysz jak wyglądają zajęcia i ocenisz, czy w pełni odpowiadają one Twoim oczekiwaniom. Wybierając naszą szkołę, będziesz się uczyć „pod okiem” najlepszego fachowca, którego zajęcia są zawsze starannie przemyślane i przygotowane. Każdy dobry lektor wie, że odpowiednio dobrane formy pracy i ćwiczenia, decydują o umiejętnościach językowych kursantów, a ciekawa tematyka lekcji i miła atmosfera zajęć, rozładowują stres związany z przełamaniem bariery językowej.

  Swoje umiejętności językowe możesz rozwijać poprzez korzystanie z publikacji zgromadzonych w naszej bibliotece szkolnej. Do Twojej dyspozycji są także stanowiska komputerowe z bezpośrednim dostępem do Internetu lub łącze Wi-Fi.

  Uczestnicząc systematycznie w zajęciach, na zakończenie kursu otrzymasz upominek językowy. Jeśli jednak z jakichś względów nie będziesz mógł na nie dotrzeć, nadrobisz zaległości w nauce w ramach dodatkowych i nieodpłatnych konsultacji.

  Nasza szkoła języków obcych w Opolu posiada własną księgarnię, w której kupisz komplet podręczników do nauki języka, a także wszystkie potrzebne Ci materiały dodatkowe tj. słownik, książkę do gramatyki, płyty CD, oraz inne publikacje. Przestronne i nowocześnie wyposażone sale lekcyjne oraz korzystna lokalizacja szkoły, która znajduje się w samym centrum miasta i w niewielkiej odległości od kilku przystanków komunikacji miejskiej, stanowią nasze dodatkowe atuty.

Contact us in order to find out more about our offer. Our consultants will help you with choosing the most suitable course.